fot. PAP/EPA

Włochy: autobus spadł z wiaduktu na linie energetyczne

Co najmniej 21 osób nie żyje, a 18 jest rannych – to bilans wtorkowego wypadku autokaru w Wenecji. Wśród ofiar są dzieci.

Tragedia miała miejsce w dzielnicy Mestre w Wenecji. Autokar wynajęty do przewozu turystów z niewiadomych przyczyn spadł z wiaduktu na linie energetyczne w rejonie stacji kolejowej. Następnie zapalił się. Wśród ofiar są obywatele Ukrainy, Niemiec i Francji. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

– Część z ofiar ma się dobrze, część jest w stanie krytycznym w szpitalu w Padwie, część jest poparzona – mówił Luigi Brugnaro, burmistrz Wenecji.

Ratownicy nie podnieśli jeszcze wraku autobusu ze względu na duże ryzyko wybuchu ponownego pożaru. W środku mogą znajdować się jeszcze poszkodowani. Premier Mateusz Morawiecki, w imieniu Polski, przekazał do Włoch wyrazy współczucia.

„Polskie myśli i modlitwy są z rodzinami pogrążonymi w żałobie” – napisał premier Mateusz Morawiecki na platformie X.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że przyczyną katastrofy mogło być zasłabnięcie kierowcy. Wskazuje na to brak śladów hamowania na asfalcie. Kierowca również zginął.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl