Włochy: 123 tys. migrantów przybyło od początku roku

Do Włoch przypłynęło w tym roku 123 tysiące migrantów – podało w środę MSW. Rekordowa liczba 153 tysięcy osób przebywa w ośrodkach dla uchodźców i azylantów.

Liczba migrantów raptownie wzrosła w ostatnich dniach, gdy notuje się ich masowy napływ na włoskie wybrzeża. W tym samym czasie przed rokiem informowano o 121 tysiącach przybyłych od 1 stycznia.

W pierwszym tygodniu września tego roku z brzegów Afryki, głównie Libii, przypłynęło ponad 8700 ludzi.

Resort spraw wewnętrznych ogłosił ponadto, że spośród 153 tysięcy migrantów przebywających w przeznaczonych dla nich ośrodkach zdecydowana większość z nich – 116 tysięcy – znajduje się w tymczasowych strukturach, przygotowanych przez lokalne władze.

Najwięcej migrantów przyjęła Lombardia (ponad 20 tysięcy), a także Sycylia (14 tysięcy).

Najliczniejszą grupą narodowościową są Nigeryjczycy (25 proc. wszystkich przybyłych), a po nich obywatele Erytrei, Sudanu i Gambii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl