Krzysztof Kozłowski nowym wojewodą zachodniopomorskim

Krzysztof Kozłowski został nowym wojewodą zachodniopomorskim. Wcześniej pełnił on funkcję podsekretarza stanu w resorcie gospodarki morskiej. Na nowym stanowisku polityk zastąpił zmarłego w połowie sierpnia Piotra Janię. 

Krzysztof Kozłowski jest szczecinianinem i ma 33 lata. Z wykształcenia jest prawnikiem; jako pracownik w biurze poselskim Joachima Brudzińskiego udzielał mieszkańcom Szczecina porad prawnych. Przez ostatnie 9 miesięcy pełnił funkcję podsekretarza stanu w resorcie gospodarki morskiej.

– Jest człowiekiem, który ma odpowiednie kwalifikacje i kompetencje do tego, by pełnić urząd wojewody zachodniopomorskiego – mówił o nowo wybranym wojewodzie minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Jak dodał szef MSWiA, Kozłowski w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pracował nad projektem ustawy, na podstawie której rząd Prawa i Sprawiedliwości odbuduje przemysł stoczniowy w Szczecinie.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl