fot. PAP/Newscom

Władze Ukrainy wzywają mieszkańców obwodu donieckiego do opuszczenia tego regionu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczył, że na obecnym etapie wojny terror jest główną bronią Rosji. Zaznaczył, że trzeba go powstrzymać i oszczędzać życie obywateli.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do Ukraińców: „Idźcie, my pomożemy!”.

 – Nie jesteśmy Rosją, dlatego każde życie jest dla nas ważne. Wykorzystamy wszystkie dostępne możliwości, aby uratować jak najwięcej istnień ludzkich i jak najbardziej ograniczyć rosyjski terror. Na tym etapie wojny terror jest główną bronią Rosji, dlatego zadaniem każdego Ukraińca, każdego obrońcy wolności i człowieczeństwa na świecie jest zrobienie wszystkiego, aby odizolować państwo terrorystyczne i ochronić jak najwięcej ludzi przed rosyjskimi atakami.  Jestem wdzięczny wszystkim, którzy walczą za Ukrainę – powiedział Wołodymyr Zełeński.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski potwierdził wcześniejsze słowa Iryny Wereszczuk, wicepremier, minister ds. reintegracji terenów okupowanych, która zapowiedziała obowiązkową ewakuację nieokupowanych przez Rosję terenów obwodu donieckiego przed sezonem grzewczym.

Według wicepremier, w obwodzie donieckim brak jest jakichkolwiek dostaw gazu. Iryna Wereszczuk zaznaczyła, że na terenie tym pozostało od 200 do 220 tysięcy osób, w tym 52 tysiące dzieci, których nie można narażać na śmiertelne niebezpieczeństwo.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl