fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. M. Maląg: Polska na pierwszej linii frontu pomocy dla Ukrainy

Polska jest na pierwszej linii frontu, jeśli chodzi o pomoc Ukrainie – podkreśliła Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Szefowa resortu zaapelowała także o solidarne dzielenie się odpowiedzialnością i wsparciem.

Jak wskazała Marlena Maląg, solidarność konieczna jest również w przyjmowaniu uchodźców wojennych z Ukrainy. Szefowa resortu wzięła udział w posiedzeniu unijnej Rady ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów. Jak poinformowała, głównym tematem posiedzenia była sytuacja na Ukrainie. Minister Marlena Maląg wskazała m.in., jakiego wsparcia udziela polski rząd.

– Ze strony Komisji Europejskiej, Unii Europejskiej konieczne jest wsparcie finansowe, a także solidarność w pomocy Ukrainie. Mamy wielomiliardowy budżet naszej specustawy, a więc Polska już przygotowuje środki ze swojego budżetu. Potrzebne jest wsparcie finansowe oraz solidarność w przyjmowaniu Ukrainy – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej.

https://twitter.com/MarlenaMalag/status/1503401083133206531

Polityk przypomniała też o wspólnym stanowisku w sprawie inwazji na Ukrainę, które przyjęli szefowie resortów spraw społecznych Czech, Estonii, Łotwy, Litwy, Rumunii oraz Słowacji. Politycy m.in. potwierdzili w nim wolę współpracy w udzielaniu pomocy ukraińskim uchodźcom. Ta pomoc ma objąć dostęp do rynków pracy oraz zagwarantowanie młodzieży i innym potrzebującym osobom niezbędnej opieki i świadczeń.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl