Wkrótce kolejne inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus

Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości planuje przed wakacjami uruchomienie kolejnych inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus. Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGKN na antenie TV Trwam podkreślił, że zostało już podpisanych kilkanaście warunkowych umów inwestycyjnych. Kolejne mają być parafowane do końca czerwca.

BGK Nieruchomości zarządza funduszem odpowiedzialnym za część komercyjną programu Mieszkanie Plus będącego częścią Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Program został przyjęty przez rząd we wrześniu 2016 r. Zakłada m.in. powstanie tanich mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności.

Według ekspertów w Polsce brakuje 3 mln mieszkań. Włodzimierz Stasiak zauważa, że dziś w ciągu roku powstaje 150 tys. lokali mieszkalnych, to jednak za mało.

– Aby zamknąć lukę blisko 3 mln do 2030 roku – potrzeba, żeby rocznie było budowanych ponad 210 – 220 tys. mieszkań. W stosunku do tego, co oddaje się dzisiaj, należałoby spodziewać się kolejnych 60-70 tys. mieszkań rocznie (…). Chciałbym powiedzieć, że tyle będzie budowanych rocznie mieszkań, w tym z udziałem kapitału prywatnego. Myślę, że rząd będzie mógł wtedy powiedzieć, że to dzięki jego działaniu, dzięki impulsowi, który daje też poprzez działalność BGH Nieruchomości – jeżeli nawet deweloperzy wybudują te mieszkania, to będzie to zasługa programu Mieszkanie Plus –  zaznaczył Włodzimierz Stasiak.

BGKN ma do dyspozycji 5 mld zło na program Mieszkanie Plus, ale to dopiero początek i potencjał inwestycyjny funduszu może wynieść docelowo nawet kilkadziesiąt miliardów złotych.

Na koniec 2017 roku fundusz chce mieć 10 tys. mieszkań w budowie.

Cała rozmowa z Włodzimierzem Stasiakiem w TV Trwam:

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl