fot. PAP/EPA.

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego we Włoszech

Kryzys migracyjny na granicy Polski i Białorusi, sytuacja na wschodzie Ukrainy i stosunki dwustronne – to główne tematy spotkania premiera RP Mateusza Morawieckiego z premierem Włoch Mario Draghim.

Trwa ofensywa dyplomatyczna. Premier RP Mateusz Morawiecki od końca listopada odbywa serię spotkań z europejskimi przywódcami. Podczas wizyt w stolicach krajów Unii Europejskiej rozmawia o aktualnych zagrożeniach geopolitycznych.

https://twitter.com/PremierRP/status/1468882774593527809

Szef polskiego rządu przebywał w czwartek w Rzymie, gdzie spotkał się z premierem Włoch Mario Draghim.

Była to bardzo dobra rozmowa pomiędzy dwoma państwami, które traktują się nie tylko po partnersku, ale traktują się po prostu po przyjacielsku – mówił tuż po spotkaniu premier Mateusz Morawiecki.

https://twitter.com/PremierRP/status/1468886844104445957

Wśród tematów nie zabrakło tego dotyczącego sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

Pan premier też był zainteresowany, jak wygląda sytuacja na wschodniej flance NATO, a także informował mnie o swoich rozmowach z przywódcami, które miały znaczenie dla wschodniej flanki NATOwskazał premier RP.

Wszystko w związku z działaniami Rosji przy granicy z Ukrainą. Podczas blisko godzinnego spotkania szefowie rządów Polski i Włoch rozmawiali również o sposobach obniżenia ceny gazu oraz szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Poruszyliśmy temat migracji, bo Europa musi móc zapewniać bezpieczeństwo swoim granicom i tutaj jest bardzo ważne, żebyśmy w ramach całego Paktu Północnoatlantyckiego byli na tej samej długości fali – stwierdził szef polskiego rządu.

Do tej pory premier Mateusz Morawiecki spotkał się już m.in. z przywódcami: Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. W ostatnich dniach odbył rozmowę telefoniczną z premierem Norwegii.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl