fot. facebook.com

Wielkopolskie: Policja nadal poszukuje sprawców dewastacji kościoła w Koninie

Policja nadal poszukuje sprawcy bądź sprawców dewastacji jednego z kościołów w Koninie (wielkopolskie). W nocy z wtorku na środę świątynia została obrzucona kamieniami. Uszkodzono także stojący przy kościele pomnik, gablotę z ogłoszeniami i poprzewracano donice.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę. Jak tłumaczył PAP podkom. Marcin Jankowski z KMP w Koninie, „kilka minut po godz. 6.00 rano siostra zakonna, która szła otworzyć kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe zauważyła, że coś się stało”.

„W drzwiach prowadzących do kościoła były zbite szyby, były też porozrzucane, zbite znicze, donice, uszkodzono również gablotę z ogłoszeniami parafialnymi. Sprawcy uszkodzili także stojący przy kościele pomnik Maksymiliana Kolbe” – podkreślił Jankowski.

Jak dodał, na drzwiach sprawcy pozostawili też napis o treści: „Jakuba oddajcie”.

„Nie wiemy co ta treść ma oznaczać. Mamy nadzieję, że niedługo zapytamy o to autora tego napisu” – zaznaczył Jankowski.

Proboszcz parafii wycenił straty na ok. 1 tys. zł.

„Sprawca bądź sprawcy tego zdarzenia są nadal poszukiwani. Postępowanie prowadzone jest w kierunku uszkodzenia mienia” – podkreślił Jankowski.

Proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe ks. Wojciech Kochański podkreślił na łamach lokalnych mediów, że w jego ocenie to zdarzenie nie jest przypadkowe.

„To już trzecia próba włamania, zniszczenia i dewastacji naszej świątyni. Już wcześniej były wybijane szyby, także na plebanii” – zaznaczył na łamach Przeglądu Konińskiego.

Jak dodał, „z wielkim bólem i żalem przyjąłem to, co się dzisiaj stało. Ale jeżeli niektóre autorytety twierdzą, że są niewierzący i do kościoła nigdy nie wejdą, to cóż zwykły śmiertelnik może powiedzieć”.

PAP/RIRM

drukuj