fot. flickr.com

Francja walczy z Kościołem

Coraz bardziej zaostrza się we Francji walka z Kościołem. Statystycznie każdego dnia są zgłaszane dwa przypadki profanacji miejsc kultu i cmentarzy. W ubiegłym miesiącu zniszczono 84 świątynie. Premier Francji ujawnił, że szczególna ochrona została zapewniona 178 katolickim kościołom.

Sytuacja we Francji staje się coraz bardziej dramatyczna. W ubiegłym roku zniszczono lub sprofanowano 807 miejsc kultu i cmentarzy, z czego 673 przypadki dotyczyły obiektów chrześcijańskich.

– Z jednej strony dokonują tego młodzi muzułmanie, ale też grupy satanistyczne. Niechęć do Kościoła rodzi nienawiść, która przejawia się w atakach, niszczeniu tego, co jest związane z Jezusem Chrystusem – powiedział ks. Rafal Cyfka z papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W ubiegłym tygodniu francuskie media poinformowały o zabójstwie 33-letniej kobiety, matki 5-letniej dziewczynki. Kobietę zabił muzułmanin po tym, jak wyszła z Kościoła. Kolejnym krajem, gdzie chrześcijaństwo jest bardzo atakowane, jest Belgia.

– W Belgii również dokonano zniszczeń miejsc kultu związanych z chrześcijaństwem, zniszczono tyle samo świątyń co we Francji, a Belgia jest krajem mniejszym – to pokazuje, że skala problemu jest tam większa – dodał ks. Rafal Cyfka z papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Odejście od chrześcijańskich korzeni wytworzyło pustkę, którą wypełnia islamski radykalizm oraz agresywny antyklerykalizm. Budowa w Europie zachodniej państw laickich zakończyła się prześladowaniem Kościoła.

 

TV Trwam News

drukuj