By Original uploader was Ejkum at pl.wikipedia - Transferred from pl.wikipedia; transferred to Commons by User:Masur using CommonsHelper., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8125975

Białystok: 23-latek usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych wz. z wulgarnym napisem na murze kościoła

23-letni mężczyzna usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych w związku z wulgarnym napisem na murze kościoła w Białymstoku – podała podlaska policja.

Do zdarzenia miało dojść pod koniec ubiegłego tygodnia. Jak informowała policja, zdarzenie miało miejsce z piątku na sobotę na terenie parafii przy ulicy Sybiraków w Białymstoku, nieznany sprawca namalował wulgarny i obraźliwy napis na murach kościoła. Został wykonany portret pamięciowy mężczyzny, który policja opublikowała w internecie.

Jak poinformowała w piątek Katarzyna Zarzecka z białostockiej komendy policji, mężczyznę udało się zatrzymać dzięki wnikliwej pracy policjantów. Dodała, że mężczyzna usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do obrzędu religijnego. Grozi za to do dwóch lat więzienia.

Zarzecka powiedziała, że nie zastosowano wobec mężczyzny środka zapobiegawczego. Mówiła, że po zatrzymaniu okazało się, iż był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

„Mężczyzna jest w areszcie, ma do odbycia karę 5 dni” – dodała.

PAP

drukuj