Wielkopolska: Min. Błaszczak odwiedza miejscowości poszkodowane przez nawałnice

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administrwacji Mariusz Błaszczak odwiedza dziś miejscowości poszkodowane przez nawałnice w Wielkopolsce. To jedno z trzech najbardziej dotkniętych klęską województw obok pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Według najnowszych danych MSWiA, bez prądu na Kujawach Pomorzu i w Wielkopolsce pozostaje ok. 19 tys. odbiorców.

Wczoraj szef resortu spraw wewnętrznych i administracji razem z wiceszefem obrony Bartoszem Kownackim odwiedzili woj. kujawsko-pomorskie. Wieczorem, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam, wiceminister tłumaczył jak wyglądają działania rządu na terenach poszkodowanych przez nawałnice.

Te pierwsze dni to była taka doraźna pomoc, by ratować dobytek, by ratować zdrowie i życie ludzkie, udrażniać drogi, by powrócić do pewnego porządku. Teraz trzeba się zastanowić, co należy zrobić, by przyłączyć energię elektryczną do wszystkich miejscowości, żeby te drogi, które są zagrożone, udrożnić i usunąć drzewa. To nie jest takie proste, bo to są dziesiątki tysięcy drzew. Uruchamiamy to, co jest potrzebne – mówił Bartosz Kownacki.

Premier Beata Szydło w towarzystwie ministra obrony oraz szefa resortu środowiska odwiedziła wczoraj woj. pomorskie.

W wyniku nawałnic, w nocy z piątku na sobotę, zginęło sześć osób, a 52 zostało rannych. Silny wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 3 tys. domów. Zniszczeniom uległo też 45 tys. ha lasów. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl