fot. PAP/EPA

Wielka Brytania: armia obniża wymogi dla rekrutów z zagranicy, by zwiększyć różnorodność

Brytyjska armia, aby zrealizować założone poziomy „różnorodności i inkluzywności”, chce zwiększyć rekrutację żołnierzy za granicą, obniżając w tym celu wymogi bezpieczeństwa wymagane do przyjęcia ujawnił w niedzielę „The Sunday Telegraph”.

Jak pisze gazeta, brytyjskie siły zbrojne stale nie osiągają wyznaczonych celów w zakresie rekrutacji z mniejszości etnicznych i aby podnieść statystyki, szukają żołnierzy za granicą. W przypadku wojsk lądowych odsetek personelu wywodzącego się z mniejszości etnicznych wynosi obecnie 14 procent.

W ujawnionym przez „The Sunday Telegraph” dokumencie przyznano, że armia „ma trudności z przyciągnięciem talentów ze środowisk mniejszości etnicznych do korpusu oficerskiego”.

Przedstawiono w nim szereg działań mających na celu zwiększenie reprezentacji i opisuje weryfikację poświadczeń bezpieczeństwa jako „główną barierę dla personelu spoza Wielkiej Brytanii w uzyskaniu nominacji oficerskich w armii”.

W dokumencie wezwano do zmiany wymagań dotyczących poświadczenia bezpieczeństwa, aby zwiększyć reprezentację mniejszości etnicznych w wywiadzie i korpusie oficerskim, na stanowiskach, które mają „niekontrolowany dostęp do tajnych informacji”.

Osoby z krajów Wspólnoty Narodów mogą służyć w armii brytyjskiej, ale w ujawnionym przez „The Sunday Telegraph” dokumencie zauważono, że jest tylko 131 oficerów regularnej armii spoza Wielkiej Brytanii, z których tylko „28 zostało zarejestrowanych jako mniejszość etniczna”, a reszta to biali Irlandczycy lub biali obywatele państw Wspólnoty Narodów.

W odpowiedzi na informacje „The Sunday Telegraph” minister obrony, Grant Shapps, zarządził gruntowny przegląd polityki różnorodności i integracji w siłach zbrojnych.

„Chcemy, aby ludzie ze wszystkich środowisk służyli w naszym wojsku, ale w niektórych politykach wydaje się, że bardziej chodzi o agendę polityczną niż praktyczną poprawą życia naszych oddanych żołnierzy i personelu wojskowego. Z pewnością nie będzie żadnego obniżenia wymagań dotyczących poświadczenia bezpieczeństwa za mojej kadencji” – oświadczył Grant Shapps.

Złagodzoną wobec kandydatów z zagranicy politykę weryfikacji skrytykowało w liście otwartym do Granta Shappsa 12 byłych wyższych rangą oficerów.

„W obliczu szerzącego się islamizmu i innych ekstremizmów, jest ona niczym innym jak niebezpiecznym szaleństwem” – napisali.

„Rosjanie, Irańczycy i Chińczycy będą z radością obserwować nasze pogrążanie się w nienawiści do samych siebie i obsesję na punkcie różnorodności i integracji” – dodali oficerowie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl