Widowisko multimedialne „Kartka z Powstania” w ramach obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

„Kartka z Powstania” – to widowisko multimedialne, które do 16 września będzie można oglądać w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie. Dziś, w przeddzień 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, odbyła się jego premiera.

To świetna okazja, aby choć na chwilę cofnąć się do 1944 roku.

Punktem wyjścia do filmowej opowieści o kpt. Władysławie Sieroszewskiem ps. „Sabała” jest kartka z modlitwą, którą otrzymał od swojej córki wychodząc do walki w Powstaniu. Ta kartka odmienia jego losy, gdy kilka dni później będzie bronić „Reduty Wawelskiej” na warszawskiej Ochocie.

Widowisko zrealizowano w technologii rzeczywistości wirtualnej, dzięki czemu mamy wrażenie, że zatapiamy się w obrazie. Narodowe Centrum Kultury na pokazy zaprasza od 1 sierpnia do 16 września, w dniach od wtorku do niedzieli. Pokazy będą się odbywać od 11.00 do 19.00 co pół godziny.

A wszystko to w siedzibie NCK przy ul. Krakowskie Przedmieście 15. Wstęp dla osób powyżej 12. roku życia.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl