fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Wiceszefowie MSWiA: Jest konkretna oferta brytyjska dla uchodźców z Ukrainy

Wiceszefowie MSWiA, Paweł Szefernaker i Bartosz Grodecki, spotkali się w czwartek z ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, Anną Clunes. Ambasador przedstawiła program, jaki dla uchodźców z Ukrainy przygotował brytyjski rząd; oferta brytyjska jest bardzo konkretna – ocenili wiceministrowie.

Paweł Szefernaker i Bartosz Grodecki rozmawiali z Anną Clunes w siedzibie MSWiA.

„Tematem spotkania była między innymi pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz zacieśnienie partnerstwa polsko-brytyjskiego w dziedzinie bezpieczeństwa. To już kolejne spotkanie ze stroną brytyjską w tej sprawie” – poinformował resort w czwartkowym komunikacie.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1509481147100807171

Jak przekazał Paweł Szefernaker, ambasador Wielkiej Brytanii przedstawiła program, jaki brytyjski rząd przygotował dla uchodźców z Ukrainy.

„Znalazła się w nim konkretna oferta legalnego pobytu uchodźców w Wielkiej Brytanii” – podkreślił wiceminister.

Polityk zapowiedział też, że specjalne ulotki informacyjne, które przygotował rząd brytyjski w języku ukraińskim i angielskim, będą dostarczane uchodźcom za pośrednictwem wojewodów i samorządów w Polsce.

Bartosz Grodecki ocenił, że oferta brytyjska jest „bardzo konkretna i wychodzi naprzeciw potrzebom uchodźców wojennych z Ukrainy planujących przemieszczenie z Polski dalej, do krajów Europy Zachodniej”.

„Mamy nadzieję, że ofert z innych państw będzie więcej” – dodał.

MSWiA podało, że we współpracy Polski i Wielkiej Brytanii w najbliższych dniach zostanie również wysłany alert RCB do użytkowników sieci telefonii komórkowych posiadających ukraińskie karty SIM.

„Znajdzie się w nim informacja o brytyjskiej ofercie legalnego pobytu w Wielkiej Brytanii dla uchodźców z Ukrainy” – wyjaśnił resort.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl