fot. PAP/Tomasz Gzell

Wiceprezydent Warszawy: W ciągu dwóch tygodni zaczniemy tłoczenie ścieków

W ciągu dwóch tygodni zaczniemy tłoczenie ścieków przez rurociąg. Budowa mostu pontonowego jest realizowana zgodnie z zapowiedziami – powiedział wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński.

Robert Soszyński podczas konferencji prasowej poinformował, że „wybrany wykonawca realizuje przygotowanie rurociągu do tego, aby niedługo został wciągnięty na istniejący już most pontonowy”.

„Jestem przekonany, że w ciągu dwóch tygodni, licząc od dziś, zaczniemy tłoczenie” – powiedział wiceprezydent stolicy.

Dodał, że obecnie „prace sprowadzają się głównie do prowadzenia zgrzewów, aby potem tylko wtoczyć przygotowany rurociąg, podłączyć”.

„Mówię ˃tylko˂, ale to jest bardzo poważna praca inżynierska, bardzo subtelna, obarczona wieloma ryzykami, ale jestem przekonany, że uda się ją korzystnie zarządzić i wkrótce ten awaryjny przesył uruchomimy” – dodał.

Tymczasowym rurociągiem będą transportowane ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka” leżącej na prawym brzegu.

Soszyński dodał, że „w drugim kroku” pod Wisłą będą prowadzone przewierty metodą tunelowania.

„Zostaną poprowadzone rurociągi pod dnem Wisły, zanurzone w gruncie. Te prace zostały obliczone na kilka miesięcy. Robimy wszystko, żeby nie było przerwy między demontażem mostu pontonowego, a momentem uruchomienia rurociągów pod dnem Wisły” – powiedział.

Jak dodał „to już jest bardzo poważne zamówienie, zarówno kwotowo, jak i od strony technicznej”.

„Jeśli chodzi o sam tunel, który uległ awarii, to sytuacja jest konstans. W tej chwili trwają wstępne oględziny i wstępne prace, które gdzieś w perspektywie pomogą nam ustalić rzeczywiste przyczyny tej awarii, ale to zakładamy, że będą długie miesiące” – przekazał Robert Soszyński.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl