fot. facebook

Wiceprezydent Kielc: 10 czerwca nie będzie w mieście koncertu TVP

10 czerwca nie odbędzie się w Kielcach „Koncert Polskiej Piosenki”, które miasto planowało zorganizować z TVP – poinformował dziś PAP wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut. Jak dodał,  szczegóły sprawy mają być przedstawione podczas wtorkowej konferencji prasowej w Kielcach.

W piątek Sygut informował, że samorząd Kielc wspólnie z TVP zorganizuje 10 czerwca w amfiteatrze na Kadzielni Koncert Polskiej Piosenki. Podkreślał wówczas, że nie będzie to „festiwal, a koncert”.

Organizacja przedsięwzięcia miała być skutkiem wypowiedzenia w przed tygodniem przez władze Opola umowy TVP o współorganizacji 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Impreza miała się rozpocząć 9 czerwca. Jako powód wypowiedzenia umowy prezydent Opola podał serię rezygnacji artystów z udziału w imprezie, co zdaniem władz miasta skutkowało brakiem możliwości wywiązania się TVP z umowy, jaką spółka zawarła z Opolem – posiadaczem znaku towarowego KFPP Opole.

W odpowiedzi na decyzję miasta władze TVP zapowiedziały organizację festiwalu w innym miejscu. Wśród najbardziej prawdopodobnych lokalizacji wymieniane były Kielce. Miasto Opole i TVP zapowiadają, że będą dochodzić nawzajem wielomilionowych odszkodowań.

 

PAP/RIRM

drukuj