fot. Krzysztof Bochniak

Wicepremier Piotr Gliński spotkał się z Polonią w Los Angeles

W niedzielę 14 marca polską parafii w Los Angeles odwiedził przedstawiciel polskiego rządu prof. Piotr Gliński, wiceprezes rady ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Przed południową Mszą św. uczcił św. Jana Pawła II przez złożenie wiązanki kwiatów pod jego pomnikiem przed miejscowym Papieskim Sanktuarium.

Wicepremierowi towarzyszył konsul generalny Jarosław Łasiński wraz z małżonką. Po liturgii Niedzieli Palmowej premier spotkał się z przedstawicielami organizacji polonijnych w sali przy sanktuarium.

Zawsze jest radością gościć w naszej wspólnocie polonijnej dostojnych gości i pielgrzymów z Ojczyzny, tym razem przedstawicieli polskiego rządu – zaznaczył ks. Rafał Dyguła TChr, proboszcz i kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Los Angeles.

A kalifornijska Polonia bardzo licznie przybyła na spotkanie z premierem Glińskim. Odczytując jego przybycie jako wyraz zainteresowania i konkretnej troski rządu o Polakach poza granicami Ojczyzny.

Bardzo mocno przeżyliśmy wymowny gest, jakim było złożenie kwiatów przez polskiego premiera pod naszym papieskim monumentem. Wielu parafian podkreślało, że było to bardzo wymowne oddanie hołdu i czci największemu spośród Słowian, patronowi naszego sanktuarium. Niedawno celebrowaliśmy już 14. rocznicę jego odejścia do Domu Ojca. Wyrasta pokolenie, które go nie spotkało, nie słyszało jego nauczania. Jest zatem naglącym obowiązkiem nas wszystkich, także w tym zakątku świata przypominać wciąż aktualne nauczanie świętego pontyfikatu Papieża Polaka – podkreślał ks. Rafał Dyguła TChr.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl