Wicepremier Morawiecki o KAS: Nasze działania i zmiany prowadzą we właściwym kierunku

Wyniki prac Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie są imponujące. Widzę, że nasze działania, zmiany organizacyjne, logistyczne i informatyczne prowadzą we właściwym kierunku – powiedział w Rzeszowie wicepremier Mateusz Morawiecki.

Minister rozwoju i finansów spotkał się w piątek w Rzeszowie z kierownictwem i pracownikami Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia. Po roboczej naradzie z kierownictwem podkarpackiej KAS podkreślił, że skuteczność w wykrywaniu przestępstw jest coraz większa.

„To co tutaj zobaczyłem podczas raportu pana dyrektora i co mi przedstawili podczas odprawy poszczególni członkowie kierownictwa jest naprawdę budujące. Udało się powstrzymać wiele karuzel VAT-owskich np. w obszarze masy bitumicznej i asfaltu. Karuzela ta miała na celu wyłudzenie ok. 70 mln zł, to tak, jakby 70 km drogi gminnej zbudować” – mówił Mateusz Morawiecki.

Zaznaczył, że problemem jest wciąż przemyt z Ukrainy. Wicepremier podał dane, z których wynika, że w tym roku wykryto już przemyt 25 mln sztuk papierosów oraz 9 tys. litrów alkoholu.

„Uniemożliwienie tego przemytu jest dla nas bardzo ważnym celem. Musimy się udoskonalać w wykrywaniu przemytu. Jesteśmy (…) w momencie zwycięskiej walki z przemytem, ale z pokorą trzeba popatrzeć na tę rzeczywistość. Przestępcy szukają coraz to nowych metod przemytu” – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj