fot. facebook.com/jacek.sasin.1/

Wicepremier J. Sasin: Dzisiaj rozmowy o zasadach lotów najważniejszych osób w państwie 

Rząd chce, by projekt ustawy w sprawie lotów był gotowy jak najszybciej. Jeśli opozycja odpowie pozytywnie, jako rząd będziemy gotowi procedować go na najbliższym posiedzeniu Sejmu – podkreślał w „Sygnałach Dnia” w radiowej jedynce wicepremier Jacek Sasin.

W piątek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk przedstawił niektóre założenia projektu ustawy w sprawie lotów służbowych najważniejszych osób w państwie. Wśród propozycji są m.in. wprowadzenie centralnego rejestru lotów typu HEAD, zakaz przelotów dla rodzin i parlamentarzystów niebędących w oficjalnych delegacjach.

Chodzi o to, by kwestie lotów rządowymi samolotami nie budziły już w przyszłości emocji – powiedział wicepremier Jacek Sasin. „fundamentalne zasady, to po pierwsze pełna jawność i transparentność” – dodał.

Chcielibyśmy wypracować takie rozwiązania, które będą akceptowane przez wszystkie ugrupowania parlamentarne. Tak, żeby te kwestie nie budziły już w przyszłości żadnych emocji. Chcemy stworzyć taki mechanizm, który będzie odpowiadał wszystkim ugrupowaniom parlamentarnym, nie tylko tym, które dzisiaj rządzą, nie tylko Prawu i Sprawiedliwości, ale również tym, które być może będą rządziły w przyszłości. Dlatego wystosowaliśmy zaproszenie do liderów klubów opozycyjnych do tego, aby wspólnie nad tym projektem pracować. Chcielibyśmy, żeby ten projekt był gotowy jak najszybciej. Myślę, że mogę dzisiaj powiedzieć, że jeśli te prace będą przebiegały tak, jak sobie to wyobrażamy i ze strony opozycji będzie pozytywna odpowiedz na tę inicjatywę, to my będziemy, jako rząd gotowi na to, aby ten projekt był procedowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu – akcentował wicepremier.

Rząd chce, by nad treścią ustawy pracowały wspólnie Kancelarie Premiera, Prezydenta, Sejmu i Senatu, Urząd Lotnictwa Cywilnego, MON, a także wszystkie kluby parlamentarne. Ustawa ma mieć charakter ponadpartyjny. Pierwsze spotkanie tego gremium ma się odbyć dziś o godz.14.00.

RIRM/TV Trwam News

drukuj