fot. gov.pl/infrastruktura

Wiceminister infrastruktury: 76 mld zł na inwestycje na kolei do 2023 r.

Do 2023 r. na inwestycje na kolei trafi 76 mld zł z Krajowego Programu Kolejowego – mówił w poniedziałek wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel na Kongresie 590 w Jasionce k. Rzeszowa. W tym roku realizowanych jest ponad 220 inwestycji kolejowych – dodał.

Przez pierwsze lata tempo wydatkowania środków było niekoniecznie dość dobre, natomiast w ostatnich trzech latach uczyniliśmy duży postęp w przygotowaniu i realizacji inwestycji kolejowych” – powiedział w poniedziałek Andrzej Bittel, który uczestniczył w panelu dyskusyjnym poświęconym kolejnictwie.

Dodał, że w tym roku na kolei realizowanych jest ponad 220 zadań inwestycyjnych, a podpisano „przeszło tysiąc umów”. Andrzej Bittel zaznaczył, że na modernizację i zakup nowego taboru w latach 2016-23 zostanie przeznaczonych 7 mld zł.

Do tej pory zaangażowanych jest już 4 mld zł” – mówił wiceszef resortu.

Krajowy Program Kolejowy działa od 2017 roku. Inny program – ws. inwestycji na dworcach – zakłada odnowę lub wybudowanie blisko 200 takich obiektów. Na ten cel przewidziano ok. 1,5 mld zł. Program ma zostać zakończony w 2023 roku.

 

bittelPAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl