Węgry: wzmocniona obecność pogotowia i policji w Sylwestra

Wzmożoną obecność służb ratunkowych oraz większą obsadę policyjną w tegorocznego Sylwestra zapowiedziano na Węgrzech z uwagi na prognozowane mrozy oraz ogólne zagrożenie terrorystyczne w Europie.

O wzmocnionych dyżurach Krajowego Pogotowia Ratunkowego poinformował w sobotę jego rzecznik Pal Gyoerfi. Jak powiedział, będzie je pełnić około 1500 osób.

Gyoerfi podkreślił, że Sylwester jest dla ratowników zawsze jednym z najbardziej pracowitych dni, gdyż od godz. 11 ostatniego dnia roku do 5 rano dnia następnego odbierają tyle telefonów z prośbą o pomoc, co w kilka innych dni.

W tym roku dodatkowym zagrożeniem będzie niska temperatura – w sylwestrową noc prognozuje się minus 5-10 stopni C.

Gyoerfi zaznaczył, że jest to niebezpieczne zwłaszcza dla osób świętujących na świeżym powietrzu. Dodał, że należy też uważać na słabą widoczność na drogach z powodu zapowiadanej mgły.

Dzień wcześniej węgierskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało na sylwestrową noc obecność policji w całym kraju. W oświadczeniu podkreślono, że z uwagi na wzmożone zagrożenie terrorystyczne w całej Europie węgierskie organy ochrony porządku publicznego zwrócą szczególną uwagę na bezpieczeństwo sylwestrowych imprez masowych.

MSW podkreśliło przy tym, że władze nie mają sygnałów o ryzyku działania terrorystycznego zagrażającego bezpośrednio Węgrom i na podstawie dostępnych im informacji brak uzasadnienia, by podwyższać obecny, średni stopień zagrożenia terrorystycznego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl