fot. pixabay.com

Węgry: Policja wprowadza system punktowy dla kierowców. Będą nagrody za przestrzeganie prędkości 

Aplikację przyznającą kierowcom punkty za przestrzeganie limitu prędkości opracowano na zamówienie węgierskiej policji. Za skumulowane punkty będzie można otrzymać prezent – poinformował portal dla kierowców vezess.hu.

System, który według portalu jako pierwszy na świecie będzie nagradzał przestrzeganie prędkości ma zacząć działać w pierwszych dniach sierpnia.

Kierowcy będą mogli ściągnąć aplikację na smartfona. Po jej włączeniu monitorowana będzie prędkość pojazdu w porównaniu z prędkością dopuszczalną na danym odcinku, z uwzględnieniem tymczasowych ograniczeń. Aplikacja nie będzie traktowała jako wykroczenia chwilowego przyśpieszenia w celu wyprzedzenia innego samochodu.

Będzie też dostępna w wersji dla dzieci – w ich przypadku dzięki przepisowej jeździe rodziców będą one mogły budować postaci policjantów, komandosów i śledczych oraz wyposażać ich w sprzęt w specjalnym programie.

Za zgromadzenie pewnej liczby punktów będzie można dostać zniżkę lub drobny prezent w sklepie, ale po osiągnięciu wyjątkowo wysokiej liczby punktów będzie można wygrać cenny telefon, a nawet samochód.

PAP

drukuj