Węgry: Dyplomaci i przedstawiciele Polonii uczcili rocznicę 17 września

Polscy dyplomaci, w tym ambasador RP w Budapeszcie Roman Kowalski, a także przedstawiciele organizacji polonijnych na Węgrzech, złożyli w piątek wspólny wieniec pod pomnikiem ofiar katyńskich w Budapeszcie, w przeddzień rocznicy napaści ZSRR na Polskę.

W uroczystościach pod pomnikiem – który znajduje się w stołecznej dzielnicy Obuda – wzięli udział m.in. konsul Marcin Sokołowski, przedstawiciele wszystkich organizacji polonijnych i polskich samorządów na Węgrzech.

„17 września jest tak ważną rocznicą na Węgrzech także dlatego, że już 18 września 1939 r. pierwsi polscy uchodźcy przekroczyli węgierską granicę, znajdując się w potrzasku między wojskami radzieckimi i niemieckimi” – powiedział PAP ambasador Roman Kowalski.

Podczas II wojny światowej na Węgry napłynęło około 140 tys. polskich uchodźców.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl