Toruń: młodzież archidiecezji łódzkiej dziękowała za ŚDM

W Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbyły się uroczystości dziękczynne za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Młodzi pielgrzymi z Archidiecezji Łódzkiej dziękowali Bogu za dar spotkania z Ojcem św. i młodzieżą z całego świata. Transmisję wydarzenia przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

Uroczystej Mszy św. z tej okazji przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Marek Jędraszewski.

W słowie skierowanym do licznie zgromadzonych młodych Metropolita Łódzki przypomniał postać świętych Korneliusza i Cypriana, których liturgiczne wspomnienie obchodzi się 16 września.

W kontekście świętych męczenników ks. Arcybiskup przywołał postać św. Jana Pawła II. Apelował również, by młodzi ludzie nie zapomnieli o tych, którzy giną w dzisiejszych czasach, za wyznawaną wiarę.

– Nie wolno nam – także dzisiaj i także w tym niezwykłym miejscu – o naszych siostrach i braciach chrześcijanach, którzy dzisiaj cierpią dla imienia Chrystusa. Jest ich wielu, podaje się około 300 mln. statystycznie rzecz biorąc dzisiaj kilku z nich jako męczennicy zginie dla Chrystusa. Musimy o nich myśleć, musimy o nich pamiętać, musimy ich wspierać naszą modlitwą, aby byli wierni Chrystusowi aż do końca – zaznaczył ks. abp. Marek Jędraszewski.

RIRM

drukuj