Sylwestrowo-noworoczna modlitwa w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

Sylwester to czas, kiedy większość z nas bawi się na balach. Niektórzy jednak wolą ten czas spędzić w inny sposób, na przykład na wspólnej modlitwie. Czuwanie modlitewne odbędzie się także w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wierni będą mieli okazję uczestniczyć także we Mszy świętej.

Do modlitewnego powitania nowego roku zaprasza kustosz toruńskiego sanktuarium, redemptorysta o. Andrzej Laskosz.

– To jest wyjątkowy dzień, bo ostatni dzień starego roku. Będziemy tu o godzinie 23.00 przeżywać nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Chcemy przeprosić za wszystkie grzechy popełnione w kończącym się roku, ale idziemy też z nadzieją na przyszły rok, wierząc, że Pan Bóg da nam swoje błogosławieństwo, by o 24.00 pierwszą Mszę świętą tu w sanktuarium w nowym roku odprawiać. Serdecznie zapraszam tych, którzy chcą wspólnie przeżyć kończący i rozpoczynający się rok na modlitwie, do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu – zaznaczył kustosz sanktuarium.

Natomiast jutro w sanktuarium o godz. 17.30 zostanie odmówiona Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Eucharystie sprawowane będą o godz. 8.00, 12.00 i 18.00.

RIRM

drukuj