fot. episkopat.pl

Ks. prof. P. Rytel-Andrianik: Przeżyjmy ten wieczór w trzeźwości

Modlitwa, Msza święta i zabawa bez alkoholu – tak wiele osób spędzi dziś nos sylwestrową. Bezalkoholowe bale organizują wspólnoty parafialne w całej Polsce. Między innymi Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Chrześcijański Sylwester odbędzie się też w Warszawie. 

Ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik podkreśla, że dziś należy podziękować za łaski mijającego roku w duchu trzeźwości.

– To jest czas dziękczynienia. Możemy wspólnie dziękować Panu Bogu i ludziom za ten miniony rok. W tę noc dajmy osobom, które się z nami bawią, są z nami do zrozumienia, że są dla nas ważni, dlatego jesteśmy z nimi na 100 proc. prawdziwi, otwarci na nich. Przeżywajmy ten czas w trzeźwości. Kardynał Wyszyński, którego beatyfikacja będzie miała miejsce w przyszłym roku był wielkim promotorem trzeźwości, a promowanie trzeźwości jest walką o dobro człowieka i sens życia. Pamiętajmy, aby Panu Bogu i ludziom podziękować za ten rok i przeżyć ten wieczór w trzeźwości – wskazuje ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

W noc sylwestrową z powodu nadużycia alkoholu każdego roku dochodzi do licznych wypadków z użyciem fajerwerków. Policjanci apelują, aby środki pirotechniczne odpalały osoby trzeźwe i dorosłe.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl