We Włoszech przestaje obowiązywać nakaz szczepień przeciw COVID-19 w służbie zdrowia. G. Meloni: Do tematu zdrowia nie można podchodzić w sposób ideologiczny

We wtorek przestanie obowiązywać we Włoszech nakaz szczepień przeciw COVID-19, nałożony na pracowników służby zdrowia – ogłosił w poniedziałek rząd Giorgii Meloni. Utrzymany został obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i w domach opieki.

Na konferencji prasowej w Rzymie szefowa rządu oświadczyła, że dzięki zniesieniu obowiązku szczepień dla pracowników służby zdrowia do pracy będzie mogło powrócić 4 tys. z nich. Zostali oni odsunięci od wykonywania obowiązków jako niezaszczepieni.

Premier Giorgii Meloni podkreśliła, że wchodząca w życie 1 listopada decyzja będzie pomocna w obliczu problemów wynikających z braku personelu medycznego. Pierwotnie wymóg szczepień ten miał obowiązywać do końca grudnia.

Giorgii Meloni skrytykowała poprzednie rządy za wprowadzenie szeregu kroków w ramach walki z pandemią, które – jak oceniła – nie opierały się na „żadnych dowodach naukowych”. Zaznaczyła, że w rezultacie we Włoszech „doszło do zamieszania, jakiego nie widziano w żadnym innym miejscu na świecie”.

„Do tematu zdrowia nie można podchodzić w sposób ideologiczny” – oświadczyła.

Na mocy decyzji rządu biuletyny ze statystyką przebiegu zakażeń będą ogłaszane już nie codziennie, jak było od końca lutego 2020 roku, ale raz w tygodniu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl