fot. PAP/EPA/BIONTECH SE / HANDOUT

Władze szpitala MSWiA: Jesteśmy w pełni przygotowani do zaszczepienia wszystkich chętnych

Władze szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie zapewniają, że jest on w pełni przygotowany do zaszczepienia wszystkich chętnych. To w tej placówce za kilka dni przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 zostanie zaszczepiona pierwsza osoba w Polsce.   

Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, dr Waldemar Wierzba, poinformował, że do dyspozycji jest profesjonalnie przygotowany zespół medyczny złożony z doświadczonych medyków.

– Jesteśmy w stanie zaszczepić 1 tys. chętnych w sześciu miejscach na terenie szpitala, zarówno osoby, które się zgłoszą, jak i pracowników naszego szpitala. Gorąco – tak jak pan premier – zachęcam do skorzystania z tego dobrodziejstwa – mówił dr Waldemar Wierzba.

26 grudnia wieczorem do Polski trafi 10 tysięcy sztuk szczepionek. Dzień później zostaną przekazane do 73 szpitali. Do końca stycznia ma być 1,5 mln szczepionek, co pozwoli zaszczepić do końca stycznia około 750 tys. osób.

W pierwszej kolejności ruszą szczepienia m.in. pracowników sektora ochrony zdrowia i pracowników Domów Pomocy Społecznej. Następnie szczepieni będą seniorzy powyżej 60 lat, mundurowi i nauczyciele. Szczepienie jest dobrowolne, obejmuje dwie dawki. Powinno być powtórzone po 3-4 tygodniach.

 

RIRM

drukuj