fot. PAP/Marcin Bielecki

Program Polskiego Bonu Turystycznego zostanie rozszerzony na osoby, które nie mają dzieci?

Od 1 sierpnia działa bon turystyczny. Ma on wspomóc branżę turystyczną w kraju, ale i polskie rodziny, które nie mogłyby pozwolić sobie na wakacyjne wyjazdy. Pieniądze przysługują rodzinom z dziećmi. Jednak pojawiają się pomysły, żeby w przyszłości program rozszerzyć także na osoby bez dzieci.

Bon turystyczny aktywować można od 1 sierpnia. Po aktywowaniu numer bonu turystycznego przesyłany jest na numer telefonu komórkowego bądź adres poczty elektronicznej osoby uprawnionej do skorzystania z bonu. Przy opłacaniu usług turystycznych wystarczy wskazać kod otrzymany z ZUS-u.

– Ponad 6 milionów dzieci skorzysta z tego bonu. Przypomnę, że jest to 500 zł na dziecko – poinformował Ryszard Bartosik, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zapis, że z pomocy mogą skorzystać tylko rodziny z dziećmi, wywołał i cały czas wywołuje sporo pytań. Kilka miesięcy wcześniej mówiło się o tym, że z pomocy rządu skorzystają wszyscy Polacy.

– Na pewno byłbym za tym, żeby rozszerzyć tę pulę beneficjentów również o osoby, które nie mają dzieci – powiedział prof. Maciej Szymczak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Czy bon zostanie rozszerzony? Taka możliwość istnieje, ale nie stanie się to od razu – tłumaczyła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

– Najpierw sprawdźmy, jak to rozwiązanie działa. Zobaczmy, na ile jest to realny impuls gospodarczy. Mam nadzieję, że te pozytywne skutki sprawią, że podejmę dialog, rozmowę z panem premierem o tym, abyśmy ten program rozszerzyli także i na inne podmioty, ale przede wszystkim na kolejne lata – wyjaśniła Jadwiga Emilewicz.

Z dotychczas działającego bonu turystycznego skorzysta blisko 2,5 miliona rodzin. Pomoc dla branży turystycznej w ramach tego projektu szacowana jest z kolei na 4 mld zł.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl