fot. pixabay.com

Władze Polski, Hiszpanii, Danii, Belgii oraz Litwy domagają się zwiększenia dostaw szczepionek przeciwko koronawirusowi do Unii Europejskiej

Przywódcy kilku unijnych krajów apelują o zwiększenie dostaw szczepionek do Unii Europejskiej.

Premierzy Polski, Hiszpanii, Danii i Belgii oraz prezydent Litwy napisali list do szefa Rady Europejskiej, Charlesa Michela.

– Liderzy apelują o zwiększenie dostaw szczepionek i przedstawiają pomysł na przyspieszenie prac nad zwiększeniem mocy produkcyjnych w UE – poinformowało Stałe Przedstawicielstwo Polski przy UE we wpisie na Twitterze.

Przywódcy kilku unijnych krajów podkreślili, że dostęp Europy do wystarczającej liczby szczepionek jest nierozwiązanym problemem.

– Pomimo bezprecedensowo szybkiego rozwoju nowych szczepionek o wysokiej jakości, trudności produkcyjne nie ustają i prowadzą do poważnych opóźnień. W połączeniu z pojawieniem się nowych mutacji COVID-19 może to zagrozić naszej drodze do pełnej odbudowy i normalnego życia – napisali.

Premierzy Polski, Hiszpanii, Danii i Belgii oraz prezydent Litwy wysłali list przed rozpoczynającym się jutro wideoszczytem UE, który będzie poświęcony pandemii.

TV Trwam News

drukuj