„Ważne, by czuć się Polakiem, mieć świadomość polskich korzeni” – XXVI Forum Polonijne w murach toruńskiej uczelni

W dniach 26-28 kwietnia Akademia Kultury Społecznej będzie miejscem spotkania Polonii z całego świata. Forum Polonijne poświęcone jest odkrywaniu tożsamości polskiej oraz pielęgnowaniu świadomości korzeni. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują m.in. Radio Maryja, TV Trwam i „Nasz Dziennik”. 

Polonia po raz 26. spotka się w murach AKSiM. Hasło tegorocznego spotkania to: „Ważne, by czuć się Polakiem, mieć świadomość polskich korzeni”. Wydarzenie zaingeruje Msza św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Drugiego dnia odbędą się panele dyskusyjne, a także wykład ks. prof. Pawła Bortkiewicza TChr na temat: „Polskość to w gruncie rzeczy wielość i pluralizm. Duma św. Jana Pawła II z bycia Polakiem”.

Podczas trzydniowego forum uczestnicy będą mieli okazję zgłębić znaczenie bycia Polakiem we współczesnym świecie. W sercu dyskusji znajdą się tematy dotyczące zachowania i promowania polskiej tożsamości w diasporze, jak również budowania więzi między Polonią a macierzystym krajem.

XXVI Forum Polonijne w Akademii Kultury Społecznej to wydarzenie, które nie tylko integruje polską społeczność na całym świecie, ale także daje impuls do refleksji nad własnym dziedzictwem i jego znaczeniem we współczesnym świecie.

Forum Polonijne współorganizowane jest z Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Toruniu. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Radio Maryja, TV Trwam, „Nasz Dziennik” oraz miesięcznik „W Naszej Rodzinie”.

radiomaryja.pl

drukuj