Watykan: Franciszek odwiedził Benedykta XVI i złożył mu świąteczne życzenia

Papież Franciszek odwiedził w piątek wieczorem swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI, mieszkającego w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich, i złożył mu świąteczne życzenia. Watykan opublikował zdjęcia z tego spotkania.

Na zdjęciach udostępnionych przez Watykan widać chwile rozmowy Franciszka i Benedykta XVI w salonie domu Mater Ecclesiae.

Na jednej z fotografii można zobaczyć Franciszka trzymającego w ręku dużą świąteczną torbę z prezentem.

Takie wizyty przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą są już tradycją, jaka powstała po rezygnacji Benedykta XVI z urzędu w 2013 roku.

Wcześniej informowano, że do 91-letniego emerytowanego Papieża przyjedzie wkrótce po Świętach jego brat ksiądz Georg Ratzinger, który zatrzyma się u niego około dwóch tygodni. Ze swym bratem ksiądz Ratzinger, mieszkający na stałe w Ratyzbonie, będzie świętować 15 stycznia swe 95. urodziny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl