W. Waszczykowski: w Waszyngtonie będę prosił o pomoc w odzyskaniu wraku

Podczas wizyty w Waszyngtonie na pewno wyłożę całą kwestię katastrofy smoleńskiej i naszych batalii dyplomatycznych o zwrot wraku; będę prosić o pomoc – powiedział dziś szef MSZ Witold Waszczykowski. Czekamy na wsparcie naszych sojuszników – dodał.

Witold Waszczykowski był pytany w „Kwadransie politycznym” TVP1 o swoją wizytę w Waszyngtonie, która jest zaplanowana na środę w przyszłym tygodniu.

Tak, rzeczywiście zostałem zaproszony przez sekretarza stanu Rexa Tillersona do Waszyngtonu. Zresztą miałem okazję już z nim rozmawiać – wiele tygodni temu dzwonił do mnie (…) Mieliśmy okazję również spotkać się na kilku konferencjach, zamienić kilka słów” – mówił szef MSZ. Teraz – jak podkreślił – jedzie z oficjalną wizytą do Stanów Zjednoczonych.

Będziemy rozmawiać przede wszystkim o współpracy bilateralnej, o współpracy wojskowej, o bezpieczeństwie w naszej części Europy” – poinformował minister spraw zagranicznych.

Jak mówił, wśród tematów znajdzie się również problematyka odzyskania od Rosji wraku Tu-154M.

Ciągle czekamy na wsparcie naszych sojuszników w tej kwestii (…). Na pewno wyłożę całą kwestię katastrofy smoleńskiej i naszych batalii dyplomatycznych o zwrot wraku i będę prosić o pomoc” – podkreślił Waszczykowski.

10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem rozbił się samolot polskich Sił Zbrojnych Tu-154M o numerze bocznym 101 z oficjalną polską delegacją, udającą się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, na pokładzie. Zginęło 96 osób, wśród prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl