fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

W. Waszczykowski odbędzie konsultacje z szefami MSZ, m.in. z Francji i Niemiec

Pod koniec miesiąca szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski odbędzie serię konsultacji z szefami dyplomacji, m.in. Francji i Niemiec. Jednym z głównych tematów rozmów będzie sytuacja na Ukrainie.

Na początek szef polskiej dyplomacji odbędzie konsultacje polityczne – w ramach Trójkąta Weimarskiego – z szefami dyplomacji Francji i Niemiec, a także z ministrami spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Turcji, Rumunii oraz partnerami z Grupy Wyszehradzkiej.

Według MSZ-u, temat Ukrainy jest ważny w ramach relacji z partnerami z Grupy Wyszehradzkiej.

Podczas rozmów trzeba przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie Polski – ocenia poseł Dominik Tarczyński z sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

– Chodzi o to, o czym mówił prezydent Lech Kaczyński. Jeżeli Ukraina i inne kraje zostaną, mówiąc wprost, podbite przez Rosję, to Polska będzie następna. Chodzi więc o bezpieczeństwo Polaków, aby nasza dyplomacja już teraz reagowała. Minister Waszczykowski, przygotowując te rozmowy, dba o nasze bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o te konsultacje, oczekuję konkretnych rozwiązań i decyzji państw europejskich, którym zależy na pokoju i na tym, żeby obywatele w tej części Europy czuli się bezpiecznie – mówi poseł Dominik Tarczyński.

RIRM

drukuj