Trwają prace nad filmem o życiu św. o. Maksymiliana Kolbego

Powstaje film o życiu św. o. Maksymiliana Marii Kolbego pt. „Dwie Korony”. Na terenie klasztoru ojców franciszkanów w Niepokalanowie odbywają się zdjęcia do części fabularnej produkcji.

W rolę o. Kolbego wcieli się Adam Woronowicz. W projekcji zobaczymy też m.in. Cezarego Pazurę, Artura Barcisia oraz Dominikę Figurską. Premiera filmu planowana jest w przyszłym roku.

Michał Kondrat, reżyser filmu, mówi, że produkcja będzie fabularyzowanym dokumentem.

– Wiadomo, że gdyby zrealizować film fabularny we Włoszech, w Japonii, w Polsce to były nieprawdopodobne koszty. Z drugiej strony budowanie scenografii japońskiej w Polsce pewnie też nie wyszłoby najlepiej. Postanowiliśmy więc zrobić szybki, taki w amerykańskim stylu, dokument fabularyzowany, gdzie ta część dokumentalna jest prawie fabularna, bo jest takim doprowadzeniem do pewnych scen, które później są ukazane w warstwie fabularnej – wskazuje Michał Kondrat.

Film finansowany jest ze środków społecznych. Zbiórkę funduszy na realizację fabularyzowanego dokumentu prowadzi Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe.

O. Maksymilian Maria Kolbe pod koniec lipca 1941 r. na apelu zgłosił się do celi głodowej w zamian za darowanie życia innemu więźniowi, Franciszkowi Gajowniczkowi.

Został  beatyfikowany w 1971 roku i kanonizowany w 1982 przez papieża Jana Pawła II.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl