Warsztaty AKSiM w Golubiu-Dobrzyniu

Nowe media i manipulacje – te aktualne tematy w poniedziałek 10 czerwca poruszyli wykładowcy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu podczas warsztatów dla młodzieży Zespołu Szkół nr 2 imienia Błękitnej Armii w Golubiu-Dobrzyniu.  

Co to są manipulacje i jak nie poddawać się im w mediach, reklamie, życiu codziennym – choćby podczas zakupów – ten temat poruszyła z młodzieżą red. Katarzyna Cegielska.

– Ile czasu codziennie korzystacie z nowych mediów? – pytał z kolei dr Mateusz Kaleta, rozwijając to zagadnienie podczas pogadanki z uczniami.

– Z Akademią Kultury Społecznej i Medialnej współpracujemy od kilku lat. Korzystamy z zajęć zarówno w Toruniu w salach wykładowych uczelni i w studiu telewizyjnym, a tym razem zaprosiliśmy wykładowców do naszej szkoły, żeby więcej uczniów mogło poznać temat manipulacji i social mediów – mówiła Dorota Gurtowska, nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu.

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej organizuje warsztaty zarówno w murach uczelni dla chętnych grup i klas, a także wykładowcy przyjeżdżają na zaproszenie nauczycieli i dyrekcji. Zajęcia mogą się odbywać dzięki środkom Fundacji Nasza Przyszłość (KRS 0000091141) w ramach 1,5 % podatku przekazanego podczas rocznego rozliczenia do Urzędu Skarbowego.

CK/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl