W Warszawie trwa drugi dzień Kongresu „Polska Wielki Projekt”

Dyskusja ekspertów, przedstawicieli świata nauki  oraz rządu skupia się dziś na gospodarce. Spotkanie rozpoczął panel z udziałem ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego.

Wicepremier mówił o strategicznych wyzwaniach rozwojowych stojących przed Polską w najbliższych dekadach.

W tym kontekście minister finansów i rozwoju podkreślił znaczenie wolności gospodarczej, którą rząd chce rozwijać w ramach Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

– Dzisiaj wielki zadanie w warstwie intelektualnej, czy nawet strategicznej i filozoficznej, które Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju stawia przed sobą, to również odbudowa tej wolności partycypacyjnej. Tej wolności dla państwa, w ramach państwa, gdzie państwo nie jest elementem opresji i wrogiem, ale jest niezbędnym elementem budowy skutecznej polityki gospodarczej, skutecznych procedur i regulacji. Staramy się to realizować na kilku poziomach. Pierwszy jest taki bardzo przyziemny, czysto ludzki. To, na czym zależy zwykłym ludziom: rodzina, praca, płaca i mieszkanie – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Jutro prelegenci będą poruszali kwestie związane z polityką wewnętrzną i europejską m.in. w obliczu kryzysu migracyjnego. Wręczona zostanie także nagroda im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Kongres zakończy się w niedzielę. Honorowym patronatem wydarzenie objął Prezydent RP Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl