Warszawa: zmiany w ratuszu ws. reprywatyzacji

Warszawski ratusz wprowadza zmiany strukturalne w związku z tzw. aferą reprywatyzacyjną. Jak poinformował wiceprezydent stolicy Witold Pahl, Biuro Gospodarki Nieruchomościami zostanie zlikwidowane i zastąpią go dwa nowe biura: Spraw Dekretowych oraz Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa.

Dwa nowe biura to nie jedyne zmiany. Sprawami lokatorów zajmie się specjalny pełnomocnik. Magistrat poinformował, że wstrzyma wydawanie nieruchomości, które w oparciu o orzeczenia sądowe bądź administracyjne miały trafić w „ręce osób uprawnionych”.

Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl powiedział, że zmiany w strukturze ratusza to „kolejny krok na drodze do wyjścia z kryzysu dekretowego”.

Cezary Jurkiewicz, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta Warszawy, podkreśla, że jest to kolejna  próba, która ma pokazać aktywność ratusza.

Nie wiem, czy jest to aktywność we właściwym kierunku. Na dzisiaj rozbicie odpowiedzialności – likwidacja Biura Gospodarki Nieruchomościami – wydaje się dla mnie takim ruchem, który będzie pozorował działanie, a jednocześnie powodował kłopot dostępności do informacji, z racji na dziejące się postępowania prokuratorskie i na działalność funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. To co się w tej chwili wydarza ma tylko znamiona przykrycia aktywności Platformy Obywatelskiej. Życzyłbym przede wszystkim tego, żeby była to rzetelność pracy i służba warszawiakom, a nie pozorowane działanie. Wszystkim się wydaje, że coś się dzieje, a co się zadzieje to nie wiem, bo jedyna rzecz, o której powiedziano to to, że będą kierowane sprawy Biura Gospodarki Nieruchomościami do dzielnic. To jest trochę mało – mówi Cezary Jurkiewicz.

Po likwidacji Biura Gospodarki Nieruchomościami niektóre zadania wykonywane przez to biuro będą realizować również Zarząd Mienia m.st. Warszawy i Zarząd Mienia Skarbu Państwa oraz urzędy dzielnic.

 

RIRM

drukuj