fot. twitter.com

Warszawa: 1800 żołnierzy złożyło uroczystą przysięgę wojskową

Na placu Piłsudskiego w Warszawie trwają uroczystości w związku z uroczystą przysięga wojskowa. Złożyło ją 1800 żołnierzy. Uroczystość wpisuje się w kampanie „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”. Przysięga odbywa się z udziałem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1180393770442985473

Mjr Magdalena Busz, oficer prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, zwraca uwagę, że to pierwsza na taką skalę przysięga wojskowa w Polsce.

– Ta przysięga jest największą przysięgą w Polsce, to jest tysiąc osiemset żołnierzy z 20 jednostek. To jest III edycja służby przygotowawczej. Pierwszy raz takie wydarzenie ma miejsce w Warszawie, to są żołnierze z całej Polski, którzy szkolą się w różnych specjalnościach, zarówno Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych jak i Marynarki Wojennej – mówiła mjr Magdalena Busz.

Kampania „Zostań Żołnierzem RP” ma służyć zwiększeniu liczebności Wojska Polskiego we wszystkich rodzajach sił zbrojnych. Została ona zainaugurowana w październiku 2018 roku przez szefa MON Mariusza Błaszczaka. Dotychczas do służby zgłosiło się ponad 32. tys. osób.

RIRM

drukuj