Warszawa: we wtorek konferencja nt. leczenia raka nerki 

We wtorek 15 maja w warszawskim Hotelu Polonia przy Alejach Jerozolimskich o godz. 13:30 rozpocznie się konferencja „Rak nerki – światowe standardy leczenia od teraz w Polsce”.

Podczas konferencji eksperci z dziedziny onkologii i urologii, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz pacjenci będą mówić o diagnostyce, rokowaniach, objawach oraz nowych możliwościach leczenia raka nerki.

Pierwszy raz w historii mamy takie kompleksowe leczenie pacjentów – podkreśla Prezes fundacji „Wygrajmy Zdrowie” Beata Ambroziewicz.

– Dopiero od niedawna mamy dostępne zarówno terapie celowane, jak i nowoczesne leczenie immuno-onkologiczne, które znacząco przedłuża życie, ale też poprawia komfort i jakość życia pacjentów – wskazuje.

Jak dodaje, kuracja polega na tym, by pacjentom „podawać sekwencyjnie kolejne linie leczenia”.

– Do momentu, kiedy pacjent odpowiada na daną linię leczenia, powinien mieć właśnie takie leczenie podawane, natomiast gdy pojawia się oporność i progresja choroby, powinien przechodzić na kolejną linię leczenia. Dzięki temu pacjenci są w stanie żyć nawet kilka lat w tym zaawansowanym stadium – tłumaczy Beata Ambroziewicz.

Nowotwór nerek to choroba, która rozwija się w ukryciu, przez co ponad połowa zdiagnozowanych pacjentów umiera przedwcześnie.

W Polsce raka nerki rozpoznaje się u około 4,5 tys. osób rocznie. To obecnie szósty najczęściej występujący nowotwór wśród mężczyzn. Eksperci zaznaczają, że do 2020 r. liczba chorych może zwiększyć się nawet o 20 proc.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl