fot. flickr.com

Warszawa: udaremniono próbę oszustwa „na policjanta”

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który udawał policjanta i pod pretekstem prowadzonej akcji nakłonił kobietę do przekazania mu 25 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do winy.

Do zdarzenia doszło na początku miesiąca w mieszkaniu przy ulicy Książęcej w Warszawie. Denis O. podczas rozmowy telefonicznej okłamał i nakłonił kobietę do przekazania 25 tys. zł.

Pokrzywdzona była przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji wymierzonej w oszustów okradających konta klientów banków. Co więcej, że przekazując „w depozyt” swoje pieniądze, osobie podającej się za policjanta, uchroni je przed kradzieżą. Jednak po przekazaniu pieniędzy w umówionym miejscu zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę policji. Udało się ustalić dane personalne sprawcy i zatrzymać go.

26-latek przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność, zwłaszcza osoby starsze. Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust, podający się za wnuczka, krewnego lub policjanta. Pod numerem (22) 60-33-222 policjanci czekają na informacje przez całą dobę.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj