PAP/Radek Pietruszka

Warszawa: Trwają obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Przez cały dzień w Warszawie odbywają się uroczości upamiętniające przypadającą dziś 9. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiej. O godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji ofiar katastrofy.

Uroczystości trwają już od rana. O godz. 8.41 przed Pałacem Prezydenckim odbył się Apel Pamięci. Następnie złożono kwiaty przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar tragedii z 2010 roku. Plac marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie stoją pomniki, odwiedza dziś szczególnie wiele osób – z Warszawy, ale nie tylko.

Pan Krzysztof, który do stolicy przyjechał z okolic Ciechanowa ma żal, że do dziś sprawa katastrofy nie została dokładnie wyjaśniona.

Karygodne, żeby polski rząd, polskie władze, oddały śledztwo w ręce Rosjan, w ręce Putina. Wiadomo, jakie są relacje między Rosją a Polską, jaki był stosunek Putina do śp. Lecha Kaczyńskiego. Oddanie śledztwa w ręce Rosjan było wielkim zaniedbaniem. W moim odczuciu, jeśli zginął prezydent i elita narodu polskiego, to ktoś za to musi ponieść odpowiedzialność – zaznacza pan Krzysztof.

Wieczorem w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela sprawowana będzie Msza św. w intencji ofiar katastrofy. Transmisja Mszy św. na antenach Radia Maryja i Telewizji Trwam. Następnie zgromadzeni przejdą przed Pałac Prezydencki. Tam głos zabiorą prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl