Warszawa: trwa Piknik Powstańczy Reduta PWPW

W Warszawie odbywa się dziś Piknik Powstańczy Reduta Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie bohaterskich walk z okresu Powstania Warszawskiego.

O godz. 10.00 w okolicach Wytwórni rozpoczęła się gra miejska. Sam Piknik wystartował o godz. 14.00 na Skwerze I Dywizji Pancernej Wojska Polskiego i potrwa do północy.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i starszych uczestników, m.in. pokaz sprzętu wojskowego oraz konkursy historyczne. W trakcie pikniku odbędą się również koncerty m.in. Arki Noego i zespołu Luxtorpeda.

Wieczorem planowana jest natomiast prezentacja widowiska multimedialnego z wykorzystaniem techniki mappingu 3D.

Historyk dr Zbigniew Girzyński wskazuje, że Piknik będzie żywą lekcją historii, zwłaszcza dla najmłodszego pokolenia.

– Niekiedy narzeka się, że przekazywane w szkole treści nie zawsze są atrakcyjne, że młodzież się szybko nudzi. Na pewno, jeżeli ta młodzież pojawi się na pikniku powstańczym PWPW, z całą pewnością nikt nie będzie się nudził. Przede wszystkim na żywo zetknie się z już ponad 98-letnią tradycją fantastycznej polskiej firmy będącej w pewien sposób takim symbolem polskiego biznesu, polskiego państwa, która to firma potrafiła zawsze odnaleźć się w najtrudniejszych momentach, także w czasie II wojny światowej – powiedział dr Zbigniew Girzyński.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Reduta Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

RIRM

drukuj