By Zamek_królewski_fasada_saska_06.jpg: Szczebrzeszynskiderivative work: Przykuta → [edit] - Ten plik jest pochodną pracą:  Zamek królewski fasada saska 06.jpg:, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18605675

Warszawa: Trwa IV Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej ojczyźnie”

Na Zamku Królewskim w Warszawie rozpoczął się Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej. Tegorocznej, czwartej już edycji, towarzyszy hasło „Śpiewam mojej ojczyźnie”.

W koncercie wystąpi ponad 120 wykonawców z 15 diecezji w Polsce. Widzowie usłyszą pieśni w wykonaniu chórów, zespołów i solistów z różnych grup wiekowych. Widowisko to zwieńczenie przeglądów i festiwali pieśni patriotycznych, które odbywały się przez cały rok.

Koncert można też oglądać w Internecie. O szczegółach mówi Urszula Furtak, Prezes Akcji Katolickiej w Polsce, organizator wydarzenia.

– Wystąpią w nim przedstawiciele 15 diecezji. To pokazuje, jak duże spektrum jak wiele rodzin i miejsc zaangażowanych jest w śpiewanie patriotyczne. Tego ducha mamy w sobie i tego ducha nie pozwolimy sobie wyrwać. Wielu wykonawców, ogromny przekrój, żadna pieśń się nie powtórzy, więc usłyszymy 30 pieśni patriotycznych . Ten koncert po raz pierwszy będzie transmitowany online, więc będzie można go zobaczyć na żywo. Zapraszamy na stronę internetową Akcji Katolickiej – tam już jest podany link do tego, gdzie będziemy mogli go oglądać na żywo – wskazuje Urszula Furtak.

Patronat nad Ogólnopolskim Koncertem Pieśni Patriotycznej sprawuje prezydent Andrzej Duda. Patronat medialny objęła m.in. TV Trwam.

Wydarzenie wpisuje się w kontynuację obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl