„Warszawa jest rządzona przez osobę, która popiera aborcjonistów”

„Warszawa jest rządzona przez osobę, która popiera aborcjonistów” – powiedział Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro-Prawo do Życia. W ten sposób odniósł się do postanowienia Hanny Gronkiewicz-Waltz, która podjęła decyzję o zwolnieniu z pracy prof. Bogdana Chazana.

Dyrektor Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie, powołując się na klauzulę sumienia odmówił wykonania tzw. aborcji, czyli zabicia dziecka nienarodzonego.

Pani prezydent przez pewien czas opierała się nagonce na prof. Chazana, ale dość szybko uległa. Można powiedzieć, że realizowała postulaty SLD. (…) W Polsce mamy do czynienia z sytuacją, że lekarze, którzy chcą leczyć pacjentów, opiekować się nimi, opiekować się dziećmi i ich matkami są prześladowani, a lekarze, którzy przyznają się do tego, że zabijają dzieci są fetowani – zwrócił uwagę Mariusz Dzierżawski.

Rozwiązanie umowy z prof. Bogdanem Chazanem nastąpi w trybie określonym przez prawo – poinformowała prezydent Warszawy, której podlega Szpital Świętej Rodziny.

W obronie prof. Bogdana Chazana stanęło wiele osób, instytucji, a także księża biskupi. Pełnomocnik dyrektora szpitala Jerzy Kwaśniewski powiedział, że profesor Chazan może odwołać się od decyzji prezydent Warszawy.Sam profesor powiedział Telewizji Razem.tv, że nie wie, jakie jest uzasadnienie decyzji w jego sprawie i że nie miał możliwości złożenia wyjaśnień.

RIRM

drukuj