fot. twitter.com/PolskaPolicja

Warszawa: Fałszywy policjant wyłudził od 81-latki ponad 28 tys. zł.

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który wyłudził metodą „na policjanta” od 81-latki ponad 28 tys. złotych – powiedziała rzecznik wolskich policjantów kom. Marta Sulowska.

Do zdarzenia doszło 9 września.

„Z ustaleń policjantów wynika, że do pokrzywdzonej w wieku 81 lat zadzwonił mężczyzna podając się za funkcjonariusza” – przekazała komisarz Marta Sulowska. Jak dodała, rozmówca 81-latki powiedział, że kobieta może paść ofiarą przestępstwa, bo pracownicy banku współpracują z przestępcami i zamierzają ukraść jej pieniądze.

Według ustaleń śledczych 81-latka myśląc, że bierze udział w policyjnej akcji wypłaciła z banku ponad 28 tysięcy złotych i umówiła się z 35-letnim mężczyzną na ulicy Smoczej w Warszawie. Dopiero po jakimś czasie kobieta zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję.

Kilka dni później 35-latek został zatrzymany w związku z inną sprawą przez policjantów z Grójca.

„Po przeprowadzeniu czynności w tej sprawie 35-latek został doprowadzony do wolskiej komendy” – dodała.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za to przestępstwo 35-latkowi może grozić nawet do 8 lat więzienia.

„Przypominamy, że sprawcy przekonują starsze osoby, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców. W takich sytuacjach przede wszystkim należy zachować ostrożność. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności” – tłumaczyła komisarz.

Funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie”.

PAP

drukuj