fot. PAP/Rafał Guz

Min. Z. Ziobro: Plany opozycji i Zjednoczonej Prawicy wykluczają się, nasz jest dla Polaków lepszy

Plany opozycji i Zjednoczonej Prawicy dla Polski i kierunku jej rozwoju całkowicie się wykluczają. Plan realizowany od kilku lat przez obecne władze jest dla Polaków lepszy i bardziej sprawiedliwy – mówił w Płocku minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Minister Zbigniew Ziobro zachęcał jednocześnie do udziału w niedzielnych wyborach parlamentarnych i do głosowania na listy PiS, Zjednoczonej Prawicy, przekonując przy tym, że opublikowane ostatnio nagrania wypowiedzi polityka PO, b. szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna pokazują hipokryzję tej partii i poddają w wątpliwość wiarygodności opozycji.

„Dlaczego warto głosować? No choćby kolejne ujawniane rozmowy, szczere, pana Neumanna, szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, pokazują w sposób niewątpliwy ogromny rozdźwięk, można powiedzieć dwa światy, między tym co oficjalnie mówi PO i jej liderzy, a tym co naprawdę oni myślą” – mówił Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej.

Odnosząc się do PO, ale też innych ugrupowań opozycyjnych, polityk ocenił, że wypowiedzi Neumanna z opublikowanych przez TVP nagrań to nie tylko „skrajny przykład cynizmu”, ale „to jest też powód do wyciągania wniosków, co oni mogą zrobić w przyszłości”.

„Jeśli tak bardzo różni się świat malowany przez pana Neumanna od tego, co on myśli naprawdę, to jak bardzo może różnić się rzeczywistość rządu Platformy i PSL czy SLD po tym, kiedy oni wygrają wybory, od tego, co oni dzisiaj mówią” – powiedział szef resortu sprawiedliwości.

Wyraził przy tym wątpliwość czy ugrupowania opozycyjne byłyby faktycznie gotowe do utrzymania np. program „500 plus” czy też utrzymania i nie podnoszenia wieku emerytalnego. Pytał, czy „jeśli oni będą rządzić, czy nie powiedzą, że zmieniły się okoliczności, że trzeba wrócić do programu podwyższenia wieku emerytalnego”.

„Przypomnę, że Komisja Europejska za jeden z priorytetów postawiła sobie znowu wymuszenie na państwach Unii Europejskiej podniesienie wieku emerytalnego. Jest pewne, że my nie ulegniemy. Jest pewne, że naszym celem nie jest utrzymywanie za wszelką cenę dobrych relacji z Komisja Europejską. Naszym celem jest dbanie o interesy Polaków i Komisja Europejska musi to brać pod uwagę, kiedy my rządzimy, kiedy będziemy rządzić” – oświadczył minister Zbigniew Ziobro.

Jego zdaniem, „jeśli ktoś przysłucha się uważnie słowom pana Neumanna, jego podejściu do polityki i gotowości do elastycznego opisywania rzeczywistości, który się tak rozmija między tym, co on myśli, a tym co są gotowi robić, to jest wysoce prawdopodobne, że oni wrócą do tych programów, na które tak bardzo naciska Unia Europejska”.

„Jest bardzo prawdopodobne też, że wycofają się z programu <<500 plus>>, który kojarzą z rządem PiS, i który – wielokrotnie to mówili przed czterema laty – nie ma prawa zaistnieć. Wyśmiewali wręcz ten program, twierdzili, że będzie na wódkę wydawana ta suma pieniędzy, którą polskie rodziny będą otrzymywać. Ta suma szyderstw, kpin, niechęci wobec tego programu znowu w tych głowach gdzieś tam głęboko jest zakamuflowana, ukryta pod tymi sloganami, które dzisiaj są związane z prowadzeniem kampanii wyborczej” – stwierdził.

Dlatego podkreślał wagę zbliżających się wyborów.

„To są wybory albo, żeby było tak, jak było, kiedy oni rządzili, albo, żeby było tak, jak my mówimy, to co robimy i to, co chcemy zrobić” – powiedział Prokurator Generalny, wspominając przy tym, iż jednym z projektów PiS jest „wyraźne podniesienie zarobków Polaków”.

Według niego, wybory są fundamentalne „również, jeśli chodzi o sferę wartości”.

„My odwołujemy się do naszej tradycji, do szeroko rozumianych wartości chrześcijańskich, do wolności, która w Polsce jest niewątpliwie faktem” – podkreślił.

Opozycja natomiast odwołuje się według niego „nowinek w obszarze kultury, które przychodzą do nas z Zachodu”, a które „najlepiej symbolizują te parady, organizowane w coraz większej liczbie miast w Polsce, gdzie usiłuje się narzucić rodzicom, wbrew ich woli, nauczanie dzieci w obszarze seksualizacji i chce się wprowadzić tzw. małżeństwa homoseksualne z możliwością adopcji dzieci”.

„I tu też jest zasadnicza różnica. My jesteśmy zdecydowanie przeciw, na to się nie zgodzimy” – mówił minister sprawiedliwości.

Jak dodał, programy ugrupowań opozycyjnych i Zjednoczonej Prawicy „to są dwa wykluczające się całkowicie plany dla Polski i kierunku jej rozwoju”.

„Myślę, że plan, który konsekwentnie od czterech lat realizuje PiS jest dla Polaków lepszy, bardziej sprawiedliwy, dzieli to, co jest wynikiem naszej wspólnej pracy, a w parlamencie potrzeba ludzi, którzy będą mogli ten program w sposób profesjonalny realizować” – oświadczył.

Zbigniew Ziobro namawiał do głosowania na Jacka Ozdobę, kandydującego do Sejmu z listy PiS w okręgu nr 16 – Płock, przypominając m.in., że był on doradcą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdy premierem była Beata Szydło.

„Człowiek o dużym doświadczeniu, przede wszystkim świetny prawnik” – mówił o Jacku Ozdobie.

Wspomniał też o współpracy z nim, podkreślając profesjonalizm, który – jak zaznaczył – w polskim parlamencie jest potrzeby, aby dobrze wykonywać swoją pracę.

Liderem listy PiS w do Sejmu w okręgu nr 16 – Płock jest minister zdrowia Łukasz Szumowski. Z listy startują też obecni posłowie, jak np. Maciej Małecki, Maciej Wąsik czy Anna Cicholska.

PAP

drukuj