Warszawa: Akcja „Znicz” w komunikacji miejskiej. Autobusy co 45 sekund

Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego przygotował w ramach akcji „Znicz” około 1,5 tys. autobusów i 300 tramwajów, w tym specjalne linie „C”, które dowiozą pasażerów na stołeczne nekropolie. Niektóre będą kursować nawet co 45 sekund.

ZTM informuje, że „praca nad przygotowaniem funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych trwa przez cały rok”. Zarząd po każdej edycji akcji „Znicz” analizuje popularność linii autobusowych, a wnioski wykorzystuje w kolejnych latach.

Linia tramwajowa C1 kursowała będzie kursować 1, 2, 3 i 4 listopada na trasie Annopol – Cmentarz Wolski. W tych samych dniach pojedzie także tramwaj C6, który wyruszy z Żerania Wschodniego w kierunku osiedla Górczewska.

Autobusy linii C09 pojadą z pętli Metro Młociny pod bramę główna cmentarza Północnego. Linia C11 wyruszać będzie z przystanku Bródno-Podgrodzie do cmentarza Wojskowego na Powązkach. C27 pojedzie na Bródno-Podgrodzie z placu Grzybowskiego. Linia C40 kursować będzie z przystanku Metro Młociny do bramy zachodniej cmentarza Północnego. Autobusy kursują według specjalnego rozkładu jazdy, który można sprawdzić na stronie internetowej ZTM pod adresem www.ztm.waw.pl.

Miasto szacuje, że w dniach 1-2 listopada tylko na cmentarz Północy przybędzie około 200 tysięcy osób.

„Zdecydowana większość z nich korzysta z Warszawskiego Transportu Publicznego. Nie można także zapomnieć, że wiele osób w te dni idzie do pracy, ich również trzeba dowieźć do celu” – deklaruje ZTM.

W czasie świąt na ulice wyjedzie około 1,5 tys. autobusów i 300 tramwajów. Na samych liniach cmentarnych 1 listopada będzie w sumie kursowało 566 autobusów i 76 tramwajów, a 2 listopada 400 autobusów i 61 składów tramwajowych.

„Autobusy podstawią się na przystanki nawet co 45 sekund. Z taką częstotliwością będzie odjeżdżała linia C09. (…) Znaczną część ruchu bierze też na siebie metro, które 1 listopada w okresie największego zainteresowania przejazdami będzie kursować co 2 minuty i 50 sekund na linii M1” – zapewnił ZTM w opublikowanym komunikacie.

Linie cmentarne pojawią się na ulicach w 1 listopada między 7.00 rano a 19.00 wieczorem, a 2 listopada między 9.00 a 17.00. Wyjątkiem są linie C11, C12 i C90, które dowożą pasażerów w okolice cmentarza Powązkowskiego. Te autobusy będą jeździły dwie godziny dłużej.

Dla wygody pasażerów 1 listopada czynne będą Punkty Obsługi Pasażerów na stacji Metro Centrum, Plac Wilsona, Młociny, na Dworcu Wileńskim, na Lotnisku Chopina, na Dworcu Centralnym oraz Dworcu Zachodnim. Wszystkie POP (w tym również na stacji Metro Politechnika) będą czynne w piątek 2 listopada, a niektóre z nich także w weekend 3-4 listopada. Szczegóły na stronie www.ztm.waw.pl.

1 listopada w godz. 7.00-19.00 i 2 listopada w godz. 9.00-17.00 uruchomione zostaną dodatkowe punkty sprzedaży biletów, które będą funkcjonować w następujących miejscach: rondo Wiatraczna, cmentarz Bródnowski, plac Narutowicza, Powązki, cmentarz Północny i Królewska.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl