fot. PAP/Radek Pietruszka

Warszawa: Akcja gaśnicza na budowie wieżowca The Warsaw Hub praktycznie zakończona

Akcja gaśnicza na budowie wieżowca The Warsaw Hub jest praktycznie zakończona. Na miejscu pracuje teraz około 20 strażaków; w kulminacyjnym momencie było tam 130 strażaków – powiedział dziś rano PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z KW Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Jak poinformował PAP Karol Kierzkowski, nadal zamknięty jest ruch na ul. Towarowej od ronda Daszyńskiego.

„To kwestia godziny, dwóch, kiedy ruch będzie odblokowany” – stwierdził strażak.

„W związku z pożarem nikomu nic się nie stało. Budynki obok, które wydawało się, że są w dużym zagrożeniu, nie zostały uszkodzone. Palące się elementy, które spadały, nie uszkodziły ich” – dodał.

Na budowie wieżowca The Warsaw paliły się elementy konstrukcyjne, które na najwyższych kondygnacjach osłaniały budynek od wiatru.

„Stanowiły one też reklamę z tworzywa sztucznego. Były to grube 14-metrowe belki. To wszystko paliło się i spadało” – powiedział Karol Kierzkowski.

Pożar na budowie wieżowca The Warsaw Hub wybuchł w piątek około godziny 22 i objął budowane 23, 24, 25 i 26 piętro wieżowca The Warsaw Hub przy rondzie Daszyńskiego.

The Warsaw Hub to budowany kompleks budynków biurowych zlokalizowanych w rejonie ulic Towarowej i Siennej. Składa się ma z trzech wież – dwóch o wysokości 130 m i jednej o wysokości 86 m. W kompleksie o powierzchni użytkowej 113 tys. m kw mają zostać zlokalizowane biura oraz lokale usługowe i handlowe – w tym hotel. Zakończenie budowy kompleksu jest planowane na 2020 r.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl