fot. PAP/Marcin Bielecki

Walka z koronawirusem w Polsce i na świecie

Ponad 5,5 tysiąca nowych zakażeń w Polsce i 7 zgonów na COVID-19 bez chorób współistniejących – to bilans epidemii koronawirusa z ostatniej doby. Liczba zakażeń spadła, ale zmniejszyła się także liczba wykonywanych testów. Do programu szczepień może przystąpić kolejna grupa osób. 

W ciągu ostatniej doby wykonano niecałe 30 tysięcy testów na obecność koronawirusa. Nieco ponad 5,7 tys. dało wynik pozytywny. Cieszy liczba ozdrowieńców. W ciągu dnia wyleczono o dwa tysiące więcej osób, niż wyniosła liczba nowych zakażonych. Na sam COVID-19 zmarło 7 osób. Zmarło także 54 zakażonych pacjentów, którzy borykali się z innymi chorobami.

W Narodowy Program Szczepień została włączona kolejna grupa osób – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Rodzice wcześniaków zostają włączeni do szczepień na etapie 0, żeby bez przeszkód mogli odwiedzać swoje dzieci w szpitalach. Priorytet w dostępie do szczepień musi wynikać ze szczególnego ryzyka i potrzeby, a nie znajomości lub statusu publicznego” – napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Masowe szczepienia prowadzone są na całym świecie. Zapotrzebowanie jest wysokie. W Wielkiej Brytanii gwałtownie wzrosła liczba nowych zakażeń. Tylko wczoraj na Wyspach przybyło ich prawie 58 tysięcy.

– Zmagamy się z nowym wariantem wirusa, który rozprzestrzenia się szczególnie w Londynie i na południowym wschodzie. Dlatego musieliśmy podjąć wyjątkowe środki w niektórych częściach kraju i zamknąć szkoły podstawowe – powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

W pozostałej części Zjednoczonego Królestwa szkoły wznowią działalność od jutra. Nie wiadomo jednak, na jak długo.

– Może być tak, że w ciągu najbliższych kilku tygodni będziemy musieli wprowadzić restrykcje, które mogą być surowsze – zaznaczył Boris Johnson.   

Wzrost zakażeń koronawirusem odnotowano także w USA. Ostatniej doby przybyło tam prawie 280 tys. osób zakażonych SARS-CoV-2.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl